ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა წყალტუბოს №1 საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია დაასრულა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა წყალტუბოს №1 საბავშვო ბაღის რეაბილიტაცია დაასრულა. პროექტი საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით განხორციელდა და ღირებულებამ 3.1 მილიონი ლარი შეადგინა.
200 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის შენობა აღჭურვილია ყველა საჭირო ინფრასტრუქტურით, რაც უზრუნველყოფს მოსწავლეების ხარისხიან და უსაფრთხო გარემოში ყოფნას.
პროექტში გათვალისწინებული იყო შიდა და გარე სივრცეების, რეკრეაციული ზონების, კომუნიკაციების და სველი წერტილების კეთილმოწყობა. ბაღის შენობა სრულად ადაპტირებულია განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე პირთათვის.
ჯამში, იმერეთის რეგიონში, ფონდი, 25 საბავშვო ბაღის მშენებლობისა და რეაბილიტაციის პროექტს ახორციელებს, რომლის ჯამური ბიუჯეტი 60.9 მილიონი ლარია.
პროექტების განხორციელების შედეგად, სკოლამდელი აღსაზრდელები განათლებას მიიღებენ საცხოვრებელთან ახლოს მდებარე, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამის საბავშვო ბაღში.

The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure has completed the rehabilitation of Kindergarten No. 1 in Tskaltubo
The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure has completed the rehabilitation of Kindergarten No. 1 in Tskaltubo. The project was funded by the Government of Georgia and had a total cost of 3.1 million GEL.
The kindergarten building, designed to accommodate 200 children, is equipped with all the necessary infrastructure to ensure a high-quality and safe environment for students.
The project included the arrangement of indoor and outdoor spaces, recreational areas, utilities, and sanitary facilities. The kindergarten building is fully adapted for individuals with special needs.
In total, the Fund is implementing construction and rehabilitation projects for 25 kindergartens in the Imereti region, with a total budget of 60.9 million GEL.
As a result of these projects, preschool children will receive education in kindergartens that meet international standards and are located close to their homes.