შეხვედრა არქიტექტორებთან
ინფრასტრუქტურის მინისტრმა, რევაზ სოხაძემ, მოადგილეებთან და მუნიციპალური განვითარების ფონდის ხელმძღვანელთან, ბექა ურუშაძესთან ერთად, შეხვედრა გამართა არქიტექტორთა საზოგადოების წარმომადგენელთა ერთ ნაწილთან – ეს იყო პირველი სამუშაო შეხვედრა, რომელიც მიზნად ისახავდა თანამშრომლობის ფორმებზე მსჯელობას
ეხვედრის მიზანი იყო სამინისტროსა და არქიტექტორთა საზოგადოებას შორის ურთიერთთანამშრომლობის გაძლიერება და მათი ჩართულობის გაზრდა ინფრასტრუქტურული პროექტების დაგეგმვისა და განხორციელების ეტაპებზე
მხარეებმა განიხილეს საკონკურსო პირობებისა და საპროექტო რეკომენდაციების მომზადებაში არქიტექტორების აქტიური მონაწილეობის მნიშვნელობა
მინისტრმა შეხვედრის მონაწილეებს გააცნო სამომავლო გეგმები. მან ხაზი გაუსვა მნიშვნელოვანი და მასშტაბური ინფრასტრუქტურული პროექტების კიდევ უფრო ხარისხიანად განხორციელებისათვის პროფესიონალების ჩართულობის აუცილებლობას

Meeting with Architects
The Minister of Infrastructure, Revaz Sokhadze, together with his deputies and the head of the Municipal Development Fund, Beka Urushadze, held a meeting with a group of representatives from the architectural community – this was the first working meeting aimed at discussing forms of cooperation.
The goal of the meeting was to strengthen collaboration between the Ministry and the architectural community and to increase their involvement in the planning and implementation phases of infrastructure projects.
The parties discussed the importance of architects' active participation in preparing competition terms and project recommendations.
The Minister presented future plans to the meeting participants and emphasized the necessity of involving professionals to ensure the high-quality implementation of important and large-scale infrastructure projects.