რუსთავის მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსის მშენებლობა დასკვნით ფაზაშია
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქალაქ რუსთავში მრავალფუნქციურ სპორტულ კომპლექსს აშენებს.
ორსართულიანი, დახურული ტიპის სპორტულ კომპლექსში სპორტის სხვადასხვა სახეობის, - კრივის, კალათბურთის, ფრენბურთის, ჭიდაობის, ხელბურთის, მინი ფეხბურთის და ტრენაჟორის დარბაზები ეწყობა.
კომპლექსი მოიცავს მისი ფუნქციონირებისათვის აუცილებელ და საჭირო სივრცეებსა და სათავსოებს - გასახდელებს, ინვენტარის შესანახ და დასასვენებელ ოთახებს, სველ წერტილებს. ეწყობა 1500 მაყურებელზე გათვლილ ტრიბუნა და საკონფერენციო დარბაზი.
სპორტულ კომპლექსს ექნება ღია კაფე, ავტო პარკინგი და რეკრეაციული ზონა, საფეხმავლო ბილიკებითა და გარე განათებით.
პროექტი, რომელიც აზიის განვითარების ბანკის (ADB) მხარდაჭერით ხორციელდება, დასკვნით ფაზაშია. მისი ღირებულება, დაახლოებით, 21 მილიონ ლარს შეადგენს.
რუსთავის სპორტული კომპლექსის პროექტი შემუშავებულია საერთაშორისო ფედერაციების (FIBA, IHB, FIVB) სტანდარტების გათვალისწინებით.

Rustavi multifunctional sports complex construction at the stage of finalization
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI) constructs multifunctional sports complex in Rustavi City.
The halls for various sports - box, basketball, wrestling, handball, mini-football and gym machines will be arranged at that two-story sports complex of closed type.
The complex includes the spaces and areas, required for its functioning – change rooms, areas for inventory keeping and break rooms, water closets. There is to be arranged the grandstand, designated for 1500 people and a conference hall.
The Sports Complex will have an open café, parking lot and a recreation zone, pedestrian paths and outdoor lighting.
The project implementation with the support of the Asian Development Fund (ADB) is at its final stage of construction. Its cost amounts to about GEL 21 million.
The Rustavi Sports Complex Project has been elaborated with consideration to the standards of international federations (FIBA, IHB, FIVB).