თელავის მუნიციპალიტეტში, 180 ბავშვზე გათვლილი, 2 ახალი საბავშვო ბაღი შენდება
საქართველოს რეგიონული განვითრებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი თელავის მუნიციპალიტეტში, სოფელ კურდღელაურსა და სოფელ ვარდისუბანში 180 ბავშვზე გათვლილ საბავშვო ბაღებს აშენებს.
მშენებლობის დასრულების შემდეგ, ბაღების აღსაზრდელები საცხოვრებელთან ახლოს მდებარე, საერთაშორისო სტანდარტის შესაბამის ბაღში ივლიან.
ახალ საბავშვო ბაღებში ეწყობა სათამაშო და საძინებელი ოთახები, საპირფარეშოები და ეზოები. პროექტში გათვალისწინებულია შიდა და გარე სივრცეების, რეკრეაციული ზონების, კომუნიკაციების და სველი წერტილების კეთილმოწყობა.
ბაღის შენობა ადაპტირებული იქნება განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე პირთათვის.
ახალი ბაღების მშენებლობას აზიის განვითარების ბანკი 7 მილიონი ლარით აფინანსებს.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრქუტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი, აზიის განვითარების ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით, ქვეყნის მასშტაბით, 20 საბავშვო ბაღის მშენებლობას ახორციელებს. პროგრამის ჯამური ღირებულება 79 მილიონი ლარია. პროგრამის დასრულების შემდეგ, განახლებული ინფრასტრუქტურით, ჯამში 2275 ბავშვი ისარგებლებს.

Two new 180-pupil kindergartens are under construction in Telavi Municipality
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is implementing 2 projects for construction of 180-pupil kindergartens in villages Kurdghelauri and Vardisubani of Telavi Municipality. .
After completion of construction works, kindergarten pupils will be able to attend international standards-compliant kindergarten located in the vicinity of their housing.
Play rooms, bedrooms, toilets and yard area are to be arranged for the kindergartens. The project also provides for improvement of internal and external spaces, recreational zones, service lines, water closets, etc.
Kindergarten buildings is to be adapted to the needs of disabled persons.
The ADB funding for the new kindergarten construction projects amounts to GEL 7 million.
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is undertaking works for construction of 20 kindergartens countrywide. Total cost of this Asian Development Bank-backed Program is equal to GEL 79 million. Following program completion, 2275 pupils in all will benefit from the upgraded infrastructure.