საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მიერ ინიცირებული პროგრამის ,,განახლებული რეგიონების“ ფარგლებში, ქვეყნის ფაქტობრივად ყველა მუნიციპალიტეტში ინფრასტრუქტურული პროექტების განხორციელება აქტიურ ფაზაშია.
კახეთის რეგიონში, პროგრამით დაფინანსებული რამდენიმე პროექტი ხორციელდება.
მათ შორის, ქალაქ დედოფლისწყაროში პროექტით გათვალისწინებული სამუშაოები მიმდინარეობს.
დასრულების ეტაპზეა 37 შენობის და ფანტანის რეაბილიტაცია. ასევე, მიმდინარეობს ნიკო ფიროსმანის მუზეუმის რეაბილიტაცია. პროექტის ფარგლებში, მოხდება რუსთაველისა და ჰერეთის ქუჩების საფეხმავლო ზოლის რეაბილიტაცია, ედლისა და რკალის მოწყობა, გარე განათების ბოძების შეცვლა. ასევე, ქალაქ დედოფლისწყაროში დაგეგმილია შინმოუსვლელთა მემორიალის და პარკის სრული რეაბილიტაცია.
„განახლებული რეგიონების“4-წლიანი პროგრამა საქართველოს 63 მუნიციპალიტეტს მოიცავს და მისი მხოლოდ პირველი ეტაპის საორიენტაციო ღირებულება 500 მილიონი ლარია. პროგრამა ითვალისწინებს რეგიონების ურბანულ განახლებას, რაც სახელმწიფოს, მუნიციპალიტეტის და კერძო საკუთრებაში არსებული მნიშვნელოვანი ობიექტის განვითარებას გულისხმობს.

"Renewed Regions" program initiated by the Prime Minister of Georgia in all municipalities of the country is in an active phase
Several Projects being implemented in Kakheti Region with Program funding.
The works considered by the project are also being executed in Dedoplistskaro City.
Rehabilitation of 37 buildings and of the fountain is at its final stage. Niko Pirosmani Museum also undergoes rehabilitation. The pedestrian path of Rustaveli and Hereti Streets is to be rehabilitated, wall and arch will be arranged, and the outdoor lighting poles will be replaced within the project. The memorial to commemorate those who never returned home is to be rehabilitated and full refurbishment of park in Dedoplistskaro is to take place as well.
The 4-year “Upgraded Regions” Program covers 63 Municipalities across Georgia and estimated cost of its first stage only amounts to GEL 500 million. The program envisages urban upgrade of regions, signifying development of important facilities owned by state, municipality and of the ones, being in private ownership.
Upon program finalization, the central streets of regions will be rehabilitated and the new squares and other municipal infrastructure will be arranged. The urban locations upgraded as a result of new projects will create new opportunities for local population.