ფოთში სპორტული კომპლექსის მშენებლობა სრულდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ფოთში მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსისა და საცურაო აუზის მშენებლობის სამუშაოებს ახორციელებს. პროექტი ევროპის საინვესტიციო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება 14.5 მილიონი ლარია.
პროექტი დიდი და მცირე საცურაო აუზების და ფიტნეს დარბაზის მშენებლობას ითვალისწინებს. მოეწყობა კალათბურთის, მინი ფეხბურთის და ფრენბურთის მოედნები. აშენდება სპორტული მოედანი მაყურებელთა ტრიბუნებით 160 ადგილზე. სპორტულ კომპლექსში იქნება დარბაზი ტრენაჟორებისთვის, ოთახი სპორტული ინვენტარის შესანახად, საშხაპეები, ოთახები მწვრთნელებისთვის, მსაჯებისთვის, პერსონალისთვის და ექიმისთვის. სპორტულ კომპლექსში განთავსდება კაფე და საერთო საცხოვრებელი სპორტსმენებისთვის.
ახალი სპორტული კომპლექსი სპორტით დაინტერესებულ ადამიანებს საშუალებას მისცემს კეთილმოწყობილ გარემოში ივარჯიშონ და სპორტის მრავალ სახეობაში გამართონ ტურნირები, როგორც ეროვნულ, ისე საერთაშორისო დონეზე. აღნიშნული აქტივობები ახალგაზრდებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას შეუწყობს ხელს.

The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is implementing the works for construction of multifunctional sports complex and swimming pool in Poti. Cost of the European Investment Bank funded project amounts to GEL 14.5 million.
The project provides for construction of large and small swimming pools and gymnasium. There will be basketball, mini football and volleyball grounds arranged in the building. The sports ground to be constructed is designed for 160 spectators. The sports complex will accommodate a fitness hall, and a sports inventory storage room, shower rooms, rooms for coaches, personnel and medical doctors. The sports complex will be equipped with a café and dormitory for sportsmen.
Those interested in the new sports complex will have an opportunity to exercise and train in the improved setting and hold tournaments in various sports, at national as well as international levels. The above-mentioned activities are to promote introduction of healthy lifestyle among young people.