გურჯაანში პარკის რეაბილიტაცია მიმდინარე წელს დასრულდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი გურჯაანში სკვერის და დასასვენებელი პარკის მოწყობის სამუშაოებს ახორციელებს. პროექტი ევროპის საინვესტიციო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება და მისი ღირებულება დაახლოებით 3.7 მილიონ ლარს აღწევს. სამუშაოები 2019 წლის შემოდგომაზე დაიწყო და წლის ბოლომდე დასრულდება.
პროექტი ითვალისწინებს პარკის ტერიტორიაზე დასასვენებელი ზონების, ბავშვთა ატრაქციონების, საზაფხულო კინოთეატრის და ამფითეატრის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს და სპორტული მოედნის სამშენებლო სამუშაოებს. ასევე, გათვალისწინებულია განათების ბოძების, საფეხმავლო ბილიკების და ბორდიურების, სკამების, სანაგვე ურნების და მწვანე საფარის მოწყობა.
სამუშაოების მიმდინარეობას მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი გიორგი შენგელია ადგილზე გაეცნო.
პროექტის დასრულების შემდეგ, გურჯაანის მუნიციპალიტეტს სრულად კეთილმოწყობილი, მრავალფუნქციური რეკრეაციული ზონა შეემატება. პარკი სხვადასხვა ტიპის სპორტულ და კულტურულ სივრცეებად დაიყოფა და საზოგადოების თავშეყრის და სპორტულ-კულტურული ღონისძიებების ჩატარების აქტიური ადგილი გახდება.

Rehabilitation of Park in Gurjaani to be Finished This Year
The square and recreation park in Gurjaani undergo arranging by Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI). The project implementation is backed financially by European Investment Bank (EIB) and its cost reaches approximately GEL 3.7 million. The works started in fall 2019 and are to be finalized by the end of the year.
As per the project there is to be rehabilitated the recreation zones, amusement arcades for kids, outdoor cinema and an amphitheater, and the sports grounds are to be constructed as well. The lighting poles, pedestrian paths and curbs, benches, dustbins and landscaping are also considered to be arranged.
Executive Director of MDF Giorgi Shengelia was familiarized with the progress of works on site.
Upon project finalization, Gurjaani Municipality will own thoroughly well-furnished and multifunctional recreation zone. The Park is to be divided into various types of sports and cultural spaces and is to host actively the sports and cultural events.