სხვადასხვა რეგიონში ახალი საბავშვო ბაღების მშენებლობაზე ტენდერი გამოცხადდა
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა, საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის განვითარების ორწლიანი პროგრამის ფარგლებში, რამდენიმე რეგიონში ახალი საბავშვო ბაღების მშენებლობაზე ტენდერი გამოაცხადა.
ტენდერი გამოცხადდა ქ. გორში, ანწუხელიძის ქუჩის მიმდებარედ 180 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის მშენებლობაზე, ქ. ახალციხეში, რუსთაველის ქ. N126-ის მიმდებარედ 180 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის მშენებლობაზე, გორის მუნიციპალიტეტის, სოფ. მეჯვრისხევის 180 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის მშენებლობაზე, გორის მუნიციპალიტეტში, სოფელ მეღვრეკისი-ერგნეთში 75 ბავშვზე გათვლილი საბავშვო ბაღის მშენებლობასა და ქ. ქუთაისში, ავტოქარხნის დასახლებაში საბავშვო ბაღის მშენებლობაზე.
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3903
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3905
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3907
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3909
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3913
სკოლამდელი აღზრდის ყველა დაწესებულება საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად აშენდება. საბავშვო ბაღებში მოეწყობა სათამაშო და საძინებელი ოთახები და საპირფარეშოები. გარდა შიდა ინფრასტრუქტურისა, კეთილმოეწყობა ეზოებიც. ყველა შენობა ადაპტირებული იქნება შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთათვის.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა 2019 წელს ქვეყნის სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში 56 საბავშვო ბაღის პროექტირება - მშენებლობა დაიწყო.

Bidding Announced for Construction of New Kindergartens in Various Municipalities
Under the biannual Educational Infrastructure Development Program, the Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has announced bidding for construction of kindergartens in several regions countrywide.
Bidding is announced on construction of 100-pupil kindergartens in Poti and Lanchkhuti Municipality Villages Supsa and Khajalia. Bidding has also been announced for construction of 75-pupil kindergartens in Villages Dzveli Anaga and Kvemo Bodbe of Sighnaghi Municipality.
Comprehensive bidding-related information is available on the following webpage of the Municipal Development Fund:
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3927
http://mdf.org.ge/?site-lang=ka&site-path=tenders/current_tenders/&id=3929
All preschool educational institutions will be constructed with observance of international standards. There will be playrooms, bedrooms, and WCs arranged in the kindergartens; in addition to internal infrastructure, the yards will also undergo improvement works. Each building will be fully adapted to needs of disabled persons.
In 2019, the Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has commenced design-construction works for 56 kindergartens in various municipalities throughout the country.