ინფრასტრუქტურის სამინისტრომ 63 მუნიციპალიტეტისთვის კომპიუტერები და პრინტერები შეისყიდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა სხვადასხვა მუნიციპალიტეტისთვის კომპიუტერებისა და პრინტერების შესაძენად ტენდერში გამარჯვებულ კომპანია შპს „იუ-ჯი-თი“-სთან ხელშეკრულება გააფორმა.
კომპიუტერებისა და პრინტერების შესყიდვა რეგიონული და მუნიციპალური ინფრასტრუქტურის განვითარების მეორე პროექტის (SRMIDP) ფარგლებში ხორციელდება. პროექტი მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარეობს და კონტრაქტის საერთო ღირებულება 1,6 მილიონ ლარს შეადგენს.
მსოფლიო ბანკისა და შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს მხარდაჭერით, 2021 წლის ბოლომდე საქართველოს მუნიციპალიტეტებში დაინერგება მუნიციპალური სერვისების ერთიანი ელექტრონული სისტემა. დანერგვის პროცესის შეუფერხებლად წარმართვისა და მომავალში სისტემის გამართულად ფუნქციონირების უზრუნველსაყოფად, დაგეგმილია მუნიციპალიტეტების კომპიუტერული ტექნიკით აღჭურვა, კერძოდ, 2020 წლის ბოლომდე, თითოეული მუნიციპალიტეტი 2 მაღალი წარმადობის კომპიუტერითა და 1 მულტიფუნქციური პრინტერით აღიჭურვება.
ამ მიზნით, 2020 წლის ივნისში, სსიპ საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდსა და შპს „იუ-ჯი-თი“-ს შორის ხელშეკრულება გაფორმდა.
ხელშეკრულებას ხელი მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შენგელიამ და გამარჯვებული კომპანიის წარმომადგენელმა გურამ ხოჯანაშვილმა მოაწერეს.

The MRDI Procures Computers and Printers for 63 Municipalities
The Municipal Development Fund of the MRDI executed the contract with “UGT” LTD – the winner company revealed following the bidding conducted for procurement of computers and printers for various municipalities.
Computers and printers are to be procured under the Second Regional and Municipal Infrastructure Development Project (SRMIDP). Total cost of the World Bank funded project is equal to GEL 1,6 million.
Before the end of 2021, with backing from the World Bank and Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC), a common electronic system of municipal services will be introduced in various municipalities of Georgia. For provision of unhampered introduction process and future unfailing operation of the system, it is planned to equip the municipalities with computer hardware, in particular, later in the year, each municipality will be equipped with 2 high capacity computers and 1 multifunctional printer.
To this effect, in June of 2020, the Municipal Development Fund of Georgia – LEPL and“UGT” LTD entered into the contract.
The contract is signed by Giorgi Shengelia – Executive Director of the Municipal Development Fund of Georgia and Guram Khojanashvili – Representative of the winner company.