ინფრასტრუქტურის სამინისტრომ ბაკურიანისთვის 10 ერთეული სამგზავრო ავტობუსი შეიძინა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ბაკურიანისთვის 10 ერთეული სამგზავრო ავტობუსების შესყიდვაზე გამარჯვებული კომპანია გამოავლინა.
ავტობუსების შესყიდვა ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება და მისი ღირებულება 1 მილიონი ევროა. კურორტ ბაკურიანის ადგილობრივი მოსახლეობა და დამსვენებლები ახალი ავტობუსებით სარგებლობას შემოდგომიდან შეძლებენ.
სამგზავრო ავტობუსებთან ერთად, ფონდს დაგეგმილი აქვს ბაკურიანისთვის თოვლის საწმენდი, სათხილამურო ტრასების მოსაწესრიგებელი, მყარი ნარჩენების მართვის და საცობების პრევენცია-განეიტრალებისთვის საჭირო ტექნიკის შეძენა. ტექნიკის შეძენაზე ტენდერი დასრულებულია და მიმდინარეობს შეფასების პროცედურები.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ბაკურიანში არაერთ მნიშვნელოვან ინფრასტრუქტურ პროექტს ახორციელებს. დასრულებულია ბაკურიანის შემოვლითი გზის მშენებლობა, მიტარბისა და კოხტას საბაგირომდე მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია და დიდველზე ავტოსადგომის მოწყობა, აშენდა პოლიციის ახალი ორსართულიანი შენობა, დასრულდა ბაკურიანის წრიული გზის რეაბილიტაცია. მიმდინარეობს ბაკურიანის ურბანული განახლების და კურორტის რეკრეაციულ პარკში ტურისტული ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტები.
დაბა ბაკურიანში დასრულებული და მიმდინარე ინფრასტრუქტურული პროექტები ხელს შეუწყობს ტურისტების რაოდენობის ზრდას და ადგილობრივი მოსახლეობის დასაქმებას.

10 Buses Procured for Bakuriani by the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has revealed the winner company to procure 10 passenger buses for Bakuriani.
Cost of bus procurement project backed by the European Reconstruction and Development Bank is equal to Euro 1 million. Population and visitors of Bakuriani resort will be able to benefit from the new buses onwards of the fall season.
In addition to passenger buses, the MDF is intending to procure snow cleaning, ski trail arranging, solid waste management and congestion preventing-neutralizing equipment for Bakuriani. Bidding on procurement of above-listed equipment is completed, and currently there is bid evaluation process underway.
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is undertaking a number of important infrastructural projects in Bakuriani. Projects for construction of Bakuriani by-pass road, rehabilitation of Mitarbi and Kokhta cableway access road, arrangement of parking lot in Didveli are completed, the new two-storey police station construction and Bakuriani circular road rehabilitation projects are also completed. Bakuriani urban regeneration project is currently ongoing along with the recreational park tourist infrastructure development project.
Infrastructural projects in progress and completed in village Bakuriani are to promote increase of tourist flow and employment of local population.