ხაშურში სტადიონის მშენებლობა მიმდინარეობს
საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდი, ხაშურში, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი სტადიონის მშენებლობას ახორციელებს. პროექტი მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება დაახლოებით 6.1 მილიონი ლარია.
მიმდინარე სამუშაოებს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი, გიორგი შენგელია და ხაშურის მერი, გიორგი გურასპაშვილი ადგილზე გაეცნენ.
სამუშაოს ფარგლებში ტერიტორიაზე განთავსდება ხელოვნურსაფარიანი საფეხბურთო მოედანი სპორტული განათებით და სარწყავი სისტემით. ასევე, მოეწყობა ტრიბუნები და ღია ავტოსადგომი, სტადიონის მიმდებარე ტერიტორიაზე აშენდება დამხმარე შენობა-ნაგებობები. პროექტი, ასევე ითვალისწინებს საინჟინრო კომუნიკაციების მოწყობას.

Khashuri Stadium Construction Works in Progress
The Municipal Development Fund of Georgia is implementing the project for construction of internationally standardized stadium in Khashuri. Cost of the World Bank funded project averages GEL 6.1 million.
Giorgi Shengelia, Executive Director of the Municipal Development Fund of Georgia and Giorgi Guraspashvili, Mayor of Khashuri were visiting the ongoing project site for inspection of works.
Under the project, a soccer ground will be arranged with artificial turf, sports facility lighting and irrigation system. The project also envisages installation of stands and construction of the open parking lot, utility area will be arranged next to the stadium. In addition, the project provides for installation of engineering communications.