დაბა ურეკში ბულვარის რეაბილიტაცია დაიწყო
მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის დაბა ურეკში ბულვარის და მისი მიმდებარე ცენტრალური ქუჩების რეაბილიტაცია დაიწყო. პროექტი საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება დაახლოებით 5 მილიონი ლარია.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია ურეკის ბულვარის სრული რეაბილიტაცია, რაც ითვალისწინებს გარე განათებას, ველო-ბილიკების მოწყობას, საპირფარეშოების მშენებლობას, მცირე მოედნებისა და სივრცეების მოწყობას ღია სეზონური კაფეებისთვის და კომერციული ობიექტებისთვის. ასევე დაგეგმილია ბულვარის პარალელური ქუჩებზე საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწყობა და გარე განათების დამონტაჟება. ბულვარი სრულად იქნება ადაპტირებული შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის.
დაბა ურეკში ბულვარის რეაბილიტაცია ხელს შეუწყობს ტურისტული ინფრასტრუქტურის განვითარებას, რაც თავის მხრივ გაზრდის ადგილობრივი მოსახლეობის დასაქმების შესაძლებლობას.

Boulevard Rehabilitation Project Launched in Ureki
The Municipal Development Fund has commenced rehabilitation works for the boulevard and and its adjoining central streets in Ozurgeti Municipality Village Ureki. The project is backed by the Government of Georgia and its cost averages GEL 5 million.
The project provides for complete rehabilitation of Ureki boulevard and involves construction of public toilets, outdoor lighting and bicycle lanes, as well as arrangement of small grounds and spaces for outdoor seasonal cafes and commercial facilities. It is also planned to arrange road infrastructure and outdoor lighting of the streets located in parallel with the boulevard. The boulevard will be fully adapted to needs of disabled persons.
Ureki boulevard rehabilitation will contribute to development of tourist infrastructure and subsequently increase local population employment opportunities.