ზესტაფონსა და წყალტუბოში ახალი სკოლების მშენებლობაზე ტენდერი გამოცხადდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა კიდევ ორი სკოლის პროექტირება-მშენებლობაზე გამოაცხადა ტენდერი.
ტენდერი გამოცხადდა ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ არგვეთის და წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ წყალტუბოში საჯარო სკოლების მშენებლობაზე.
მუნიციპალური განვითარების ფონდი 2019 წელს სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში 29 სკოლის მშენებლობას იწყებს. პროექტი საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით ხორციელდება. ახალი სკოლების მშენებლობის გარდა მუნიციპალური განვითარების ფონდს 2019-2020 წლებში სკოლების რეაბილიტაცია და ენერგოეფექტურობის კომპონენტის გაძლიერება აქვს დაგეგმილი. საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით რეაბილიტირდება ათეულობით სკოლა, მათ შორის, ადიგენის მუნიციპალიტეტში სოფელ ზარზმისა და მოხის საჯარო სკოლები. მუნიციპალური განვითარების ფონდს ამ ეტაპზე ცხრა სკოლის მშენებლობაზე აქვს ტენდერი გამოცხადებული

Bidding Announced for Construction of New Schools in Zestaponi and Tskaltubo
The Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia announced bidding for another two schools’ construction-design works.
Bidding was announced for construction of Zestaponi Municipality Village Argveta and Tskaltubo Municipality Village Tskaltubo public schools.
In 2019, the Municipal Development Fund of Georgia will commence construction of 29 schools in various municipalities countrywide. The project is funded by the Government of Georgia. Except for the new school construction, the Municipal Development Fund intends to complete school rehabilitation and energy efficiency improvement projects within the period of 2019-2020. Dozens of schools will be subjected to rehabilitation with governmental funding, including public schools of Adigheni Municipality Villages Mokhi and Zarzma. Currently, the Municipal Development Fund has announced bidding for construction of nine schools.