სოფელ მატანში საერთაშორისო სტანდარტების სპორტ-კომპლექსი გაიხსნა
საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა, გიორგი შენგელიამ, საქართველოს პრემიერ მინისტრის მრჩეველმა რეგიონალურ საკითხებში, სოზარ სუბარმა და კახეთის გუბერნატორმა, ირაკლი ქადაგიშვილმა სოფელ მატანში საერთაშორისო სტანდარტების სპორტული კომპლექსი გახსნეს. პროექტი მუნიციპალური განვითარების ფონდმა მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით განახორციელა და მისი ღირებულება 1.5 მილიონი ლარია.
პროექტი ითვალისწინებდა კომპლექსის სრულად განახლებას, ეზოსა და მინი სტადიონის მოწყობას, ასევე - სოფელ მატანში 1 კმ-იანი გზის რეაბილიტაციას.
სოფელ მატანში ახალი, საერთაშორისო სტანდარტების მქონე, სპორტ-კომპლექსის მშენებლობა ხელს შეუწყობს სპორტით დაინტერესებულ ადამიანებს კეთილმოწყობილ გარემოში ივარჯიშონ და სპორტის მრავალ სახეობაში გამართონ ტურნირები, როგორც ეროვნულ, ისე საერთაშორისო დონეზე. აღნიშნული აქტივობები ახალგაზრდებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას შეუწყობს ხელს.

Giorgi Shengelia, Executive Director of the Municipal Development Fund of Georgia, Sozar Subari, Advisor on Regional Affairs to the Prime Minister of Georgia and Irakli Kadagishvili, Governor of Kakheti Region inaugurated the new internationally standardized sports complex in village Matani. The World Bank funded GEL 1.5 million project was implemented by the Municipal Development Fund of Georgia.
The project involved full refurbishment of the complex, arrangement of yard and stadium and rehabilitation of 1 km road in village Matani.
Construction of the new, internationally standardized sports complex in village Matani will assist interested people in availing themselves of improved environment for exercising and holding various international and local level sports tournaments. The named activities will contribute to introduction of healthy lifestyle amongst young people.