თოჯინების მუზეუმის მშენებლობასთან დაკავშირებით ღია კარის დღე გაიმართება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი, 12 ნოემბერს, 14:00 საათზე ფონდის შენობაში (მისამართი: აღმაშენებლის #150), მზიურის პარკის ტერიტორიაზე სათამაშოებისა და თოჯინების მუზეუმის მშენებლობის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადებასთან დაკავშირებით ღია კარის დღეს გამართავს.
შეხვედრის მიზანია, საკონკურსო პროცედურები უფრო მეტად გამჭვირვალე და ეფექტიანი გახდეს. დაინტერესებულ კომპანიებს საშუალება ჰქონდეთ კონკურსის გამოცხადებამდე გაეცნონ პროექტს, უკეთ მოემზადონ და კონკურენტულ გარემოში უზრუნველყოფილი იყოს ღია და თანაბარი პირობები.
ამ ეტაპზე, მუნიციპალური განვითარების ფონდი მზიურის პარკის რეაბილიტაციისთვის დიზაინსა და მშენებლობის პროექტს ახორციელებს. მზიურის პარკის განვითარებაში ერთერთ მნიშვნელოვან როლს შეასრულებს ახალი კომპონენტის გაჩენა, რომელიც პირველი იქნება საქართველოში და გულისხმობს თოჯინების მუზეუმის მშენებლობას. პროექტი მოიცავს საგამოფენო სივრცეებს, სამეცნიერო ლაბორატორიას, საგანმანათლებლო ცენტრს და სხვადასხვა საზოგადოებრივ სივრცეებს. მუზეუმმა უნდა შეასრულოს ისტორიული, კულტურული, შემეცნებით-საგანმანათლებლო და სარეკრეაციო ცენტრის როლი.

“Open Day” to be held for Dolls Museum construction
At 14:00 p.m. of November 12th, the Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI) will hold the Open Day at MDF Office (address: #150 Aghmashenebeli Ave.) with regard to preparation of design-cost estimate documentation for construction of the Dolls Museum on Mziuri Park site.
The meeting aims at the bidding procedures to become more transparent and effective that will enable the concerned parties to get familiar with the project prior to bidding announcement in order to get prepared in a better manner and open and equal conditions against background of competitive environment to be provided.
At present stage MDF is implementing the design and build project for rehabilitation of Mziuri Park. One amongst the most significant factors from Mziuri park development standpoint, is creation of the new component that will be first in Georgia that means construction of the Dolls Museum. The project is to comprise of the exhibition spaces, scientific lab, educational center and diverse public spaces. The Museum shall function as the Center for history, culture, education and recreation.