ადიგენის მუნიციპალიტეტში სკოლების რეაბილიტაცია იწყება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი, ადიგენის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ზარზმისა და სოფელ მოხის საჯარო სკოლების რეაბილიტაციას იწყებს.
სარეაბილიტაციო სკოლები მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შენგელიამ, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად დაათვალიერა, სადაც არსებულ პრობლემებზე და მათი გადაჭრის გზებზე ისაუბრეს.
პროექტი ითვალისწინებს არსებული სკოლების სრულ რეაბილიტაციას, კერძოდ, საკლასო ოთახების, საპირფარეშოების, სპორტ დარბაზების, სპორტული მოედნების და ეზოს ტერიტორიის კეთილმოწყობას. ასევე, იგეგმება გათბობის, წყალსადენის და კანალიზაციის სისტემების მოწყობა. სკოლები ადაპტირებული იქნება შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებისთვის.

Rehabilitation of Schools to commence in Adigeni Municipality
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI) is to commence rehabilitation of Village Zarzma and Village Mokhi Public Schools in Adigeni Municipality.
The Executive Director of MDF Giorgi Shengelia visited the schools to be rehabilitated along with the representatives of local authorities and reviewed the problematic issues as well as the ways for their solution.
The project envisages complete rehabilitation of availabile schools, in particular improvement of classrooms, latrines, sport halls, sports playgrounds and yards. There is scheduled also the heating, WS and WWS systems to be arranged there. The Schools will be adapted for the people with disabilities.