ოზურგეთის ფოლკლორის ცენტრის მშენებლობა სრულდება
საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ფოლკლორის სახელმწიფო ცენტრის ოზურგეთის წარმომადგენლობის ადმინისტრაციული შენობის რეაბილიტაციას ახორციელებს. პროექტი საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი ღირებულება 1.6 მილიონ ლარს აჭარბებს.
სამუშაოს მიმდინარეობას მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი გიორგი შენგელია და გურიის გუბერნატორი მერაბ ჭანუყვაძე ადგილზე გაეცნენ.
შენობა ავარიულ მდგომარეობაში იყო. პროექტის ფარგლებში სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდა შიდა ინტერიერს და ამ ეტაპზე მიმდინარეობს ფასადის მოპირკეთება. შენობა ადაპტირებული იქნება შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთათვის.
სამუშაოს დასრულების შემდეგ, ოზურგეთის ფოლკლორის სახლში განთავსდება არქივი და ხმის ჩამწერი სტუდია. აქ თავს მოიყრის ანზორ ერქომაიშვილის მიერ შეგროვებული უნიკალური მასალა. დასავლეთ საქართველოდან ანსამბლებს სიმღერების ჩასაწერად თბილისში ჩასვლა აღარ მოუწევთ.
სამშენებლო სამუშაო 2016 წლის ოქტომბერში დაიწყო და მიმდინარე წლის სექტემბერში დასრულდება. პროექტი ფოლკ-ტურიზმის განვითარებას შეუწყობს ხელს.

The Municipal Development Fund of Georgia is implementing rehabilitation works for Administrative building of State Foklore Center Ozurgeti Office. The project is funded by the Government of Georgia and its cost exceeds GEL 1.6 million
Giorgi Shengelia – Executive Director of the Municipal Development Fund of Georgia and Merab Chanukvadze – Governor of Guria Region were visiting the ongoing project site.
The building was in emergency state. Under the project, interior of the building was completely refurbished; currently façade finishing works are in progress. The building will be adapted to the needs of disabled.
Upon completion of rehabilitation works, Ozurgeti Folklore Center will accommodate archive and sound recording studios. It will host unique materials collected by Anzor Erkomaishvili. West Georgian bands will no longer have to visit Tbilisi for recording their songs.
Construction works were launched in October, 2016 and will be completed in September of current year. The project will promote development of folk-tourism in the Region.