თელავში საკანალიზაციო გამწმენდი ნაგებობის მშნებელობა მიმდინარეობს
საქართველოს მუნიციპალური განვითრების ფონდი თელავში საკანალიზაციო გამწმენდ ნაგებობას აშენებს. პროექტს შვედეთის საერთაშორისო განვითარების კოოპერაციის სააგენტო (SIDA) აფინანსებს და მისი ღირებულება დაახლოებით 12.4 მილიონი ლარია.
სამუშაოების მიმდინარეობას მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი ჯუანშერ ბურჭულაძე გაეცნო.
პროექტის ფარგლებში იგეგმება ახალი, თანამედროვე სტანდარტების გამწმენდი ნაგებობის მშენებლობა, რაც მნიშვნელოვანია ეკოლოგიური თვალსაზრისით. დღემდე ფეკალური მასები მდინარე ალაზანში ჩაედინება. ეს პრობლემა პროექტის დასრულების შემდეგ სრულად მოგვარდება.

Construction of Wastewater Treatment Plant Ongoing in Telavi
The Municipal Development Fund of Georgia is constructing wastewater treatment plant in Telavi. The project is backed by SIDA and its cost averages GEL 12.4 million.
Juansher Burchuladze, Acting Executive Director of the Municipal Development Fund of Georgia was visiting the ongoing project site.
The project envisages construction of new, up-to-date wastewater treatment facility, which is of great significance is terms of ecology. Thus far, fecal masses were being discharged into river Alazani. This problem will be fully solved after project completion. Wastewater plant construction project will be finalized in the beginning of 2019.