წყნეთი-ბეთანიის გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს
საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდი წყნეთი-სამადლოსა და წყნეთი-ახალდაბის გზის რეაბილიტაციას ახორციელებს.მიმდინარე სამუშაოები რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ გაგი ბუაძემ და ევროპის საინვესტიციო ბანკის რეგიონალურმა წარმომადგენელმა სამხრეთ კავკასიაში სებასტიენ ჰუსონ დე სამპინიმ დაათვალიერეს.
წყნეთი-სამადლოსა და წყნეთი-ახალდაბის გზა 2015 წლის 13 ივნისის სტიქიის შედეგად დაზიანდა. აღნიშნულ გზაზე გადაადგილება მოსახლეობისთვის გადაუჭრელ პრობლემას წარმოადგენდა.
წყნეთი-ბეთანიის გზა ურთულესი მონაკვეთია და წალკის, გარდაბნისა და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტებს უკავშირდება. სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარე წლის ივნისში დასრულდება და მოსახლეობა უპრობლემოდ და კომფორტულად შეძლებს მგზავრობას.

The Municipal Development Fund of Georgia is implementing Tskneti-Samadlo and Tskneti-Akhaldaba road rehabilitation project. Gagi Buadze, Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Sebastien Husson De Sampigny, Head of the Regional Representation of the European Investment Bank (EIB) in South Caucasus were visiting the ongoing project site.
Tskneti-Samadlo and Tskneti-Akhaldaba roads were damaged as a result of natural calamity of June 13, 2015. Travel along the named road has been an unsolved issue for the population.
Tskneti-Betania road is the most complicated section, which connects to Tsalka, Gardabani and Tetritskaro Municipalities. Rehabilitation works will be completed in June of current year and the population will be able to travel freely and comfortably.