სოფელ ღვანკითში წყალმომარაგების ქსელის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღვანკითში წყალსადენი ქსელის რეაბილიტაციას ახორციელებს. სარეაბილიტაციო სამუშაოების მიმდინარეობას რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე გაგი ბუაძე გაეცნო.
ღვანკითის წყალსადენის ქსელის რეაბილიტაცია ევროპის საინვესტიციო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება და მისი ღირებულება 3 მილიონ ლარს სცდება. სამუშაოები ითვალისწინებს სათავე ნაგებობის, სამარაგო რეზერვუარის და შიდა ქსელის მოწყობას. პროექტის განხორციელების შედეგად, სოფელ ღვანკითის 250 ოჯახს 24-საათიანი წყალმომარაგება ექნება.
ინფრასტრუქტურის სამინისტრომ წელს იმერეთის რეგიონში სხვადასხვა პროფილის 150-ზე მეტი პროექტი დაასრულა.

Rehabilitation of Water Supply System Ongoing in Village Ghvankiti
The Municipal Development Fund of Georgia of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is implementing water supply network rehabilitation works in Terjola Municipality Village Ghvankiti . Gagi Buadze, Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia was visiting the rehabilitation works’ project site.
Ghvankiti water supply network rehabilitation project is backed by the European Investment Bank and its cost exceeds GEL 3 million. The works inter alia provide for arrangement of headworks, storage reservoir and internal network. As a result of project implementation, 250 households residing in Ghvankiti will benefit from 24-hour water supply.
This year, the Ministry of Regional Development and Infrastructure has completed over 150 various profile projects in Imereti Region.