სოფელ როდინაულში სასოფლო გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ როდინაულის 15 კილომტერიანი გზის რეაბილიტაციას ახორციელებს. სარეაბილიტაციო სამუშაოების მიმდინარეობას, საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი გაგი ბუაძე გაეცნო.
გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები ევროპის საინვესტიციო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.
სოფელ როდინაულის მაცხოვრებლები, რამდენიმე ათეული წლის განმავლობაში, ქალაქ ზესტაფონში შემოვლითი, მაგისტრალური, გზით ჩადიან. შიდა სასოფლო გზა, რომელიც სოფელს პირდაპირ აკავშირებს მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ ცენტრთან, უვარგისობის გამო, ფაქტობრივად გაუქმებულია.
გზის რეაბილიტაციის შედეგად, სოფელ როდინაულის მოსახლეობას გაუადვილდება გადაადგილება სოფლის ტერიტორიაზე და ზესტაფონის ადმინისტრაციულ ცენტრთან დასაკავშირებლად გაცილებით ნაკლები დრო დასჭირდება.
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრომ მიმდინარე წელს იმერეთის რეგიონში საგზაო ინფრასტრუქტურის 130 ზე მეტი პროექტი დაასრულა.

Village Rodinauli road rehabilitation progressing
The 15 km road of Village Rodinauli in Zestaponi Municipality undergoes implementation by the Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI). Gagi Buadze - Executive Director of the MDF conducted the site visit to get familiazied with the progress of rehabilitation works.
The road rehabilitation works are being executed with the financial support of the European Investment Bank (EIB).
For tens of years the residents of Village Rodinaurli had been arriving to Town Zestaponi by means of bypass mainline. Actually, internal village road, connecting village directly to the administrative center of the Municipality, has been abolished due to its uselessness.
Road rehabilitation will result in facilitating movement of Village Rodinauli residents throughout village and it will take much less time to be connected to Zestaponi Administrative Center.