საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფლებს სასმელი წყლის პრობლემა მოუგვარდება
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო ქვეყნის მასშტაბით წყალმომარაგების სისტემის რეაბილიტაციის აქტიურ სამუშაოებს ახორციელებს. სასმელი წყლის პრობლემის მოსაგვარებლად, სადაც წლებია წყალმომარაგების სისტემის რეაბილიტაცია არ მომხდარა, ათეულობით მილიონი ლარია გამოყოფილი.
მინისტრი ზურაბ ალავიძე, რეგიონებში არსებული წყალმომარაგების პრობლემებს ადგილზე ეცნობა. მინისტრმა, ამჯერად საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფლებში საირხესა და ჭორვილაში წყალმომარაგების უზრუნველსაყოფად მიმდინარე სამუშაოები დაათვალიერა.
პროექტს ევროპის საინვესტიციო ბანკი აფინანსებს და მისი ღირებულება 10 მილიონ ლარზე მეტია. სამუშაოები 2019 წლის მარტში დასრულდება, რის შემდეგაც საჩხერის მუნიციპალიტეტის რამდენიმე სოფელი 24-საათიანი წყალმომარაგებით იქნება უზრუნველყოფილი.

Villages of Sachkhere Municipality to have the potable water issue solved
The Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (MRDI) carries out active rehabilitation works for the WSSs throughout the country. There has been allocated tens of millions of GEL aimed at solving the potable water issue at the regions where the water supply systems had not been rehabilitated for years.
Minister Zurab Alavidze gets acquainted with existing problems concerning water supply system on site.
Presently Minister inspected the works undergoing implementation for water supply provision in Villages Sairkhe and Chorvila of Sachkhere Municipality.
The project is financed by the European Investment Bank (EIB) and its cost exceeds GEL 10 million.
The works are to be finalized in March 2019 after what several villages of Sachkhere Municipality will be provided with 24-hour water supply.