კონფერენცია ინფრასტრუქტურის განვითარების პერსპექტივებზე
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე, გაგი ბუაძე, საქართველოში FIDIC-ის ბიზნეს დღეების ფარგლებში გამართულ პირველ საერთაშორისო კონფერენციაზე სიტყვით გამოვიდა.
მინისტრის მოადგილემ ყურადღება გაამახვილა საინჟინრო-საკონსულტაციო და იურიდიული სექტორის განვითარებისა და ხელშეწყობის აუცილებლობაზე.
კონფერენციის მიზანს საინჟინრო პროფესიის მხარდაჭერა, ამ სფეროში საუკეთესო სტანდარტების დანერგვა და FIDIC-ის ცოდნით საქართველოს ინფრასტრუქტურის განვითარება წარმოადგენდა.
შეხვედრას მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან მოწვეული ექსპერტები, დარგის სპეციალისტები და საქართველოს აღმასრულებელი ხელისუფლების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

On Infrastructure Development Possibilities
Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Gagi Buadze addressed a speech at the First International Conference held in Georgia under the FIDIC Business-days.
The Deputy Minister focused on necessity of development and promotion of the engineering-consultancy and legal sectors.
The conference aimed at encouragement of engineering trade, introduction of the best standards in this sector and development of infrastructure in Georgia through awareness of FIDIC.
The conference hosted experts invited from various countries, specialists operating in this field and representatives of executive bodies of Georgia.