მაისის ბოლოდან გორის მოსახლეობა უსაფრთხო და კომფორტული გზით ისარგებლებს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქ.გორში, რკინიგზის სადგურის დასახლებაში, ქუჩებისა და სანიაღვრე სისტემის რეაბილიტაციას ახორციელებს.
კეცხოველისა და გორიჯვრის ქუჩებზე გზები და სანიაღვრე სისტემა დაზიანებული იყო და მოსახლეობას, განსაკუთრებით ნალექის დროს, გადაადგილება უჭირდა. პროექტის ფარგლებში მოასფალტდება 3,270 კმ სიგრძის გზა და მიმდებარე ტროტუარები. მოეწყობა რკინა-ბეტონის ბორდიურები და სანიაღვრეები. ობიექტზე დასაქმებულია 55 ადამიანი.
შესრულებული სამუშაოების ხარისხი და ობიექტებზე არსებული ვითარება შეამოწმა რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა,ზურაბ ალავიძემ.
პროექტი ევროპის საინვესტიციო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება. სამუშაოებზე 1,654,000.00 ლარი დაიხარჯა.
სამუშაოები დასკვნით ფაზაშია და მაისის ბოლოდან გორის მოსახლეობა უსაფრთხო და კომფორტული გზით ისარგებლებს.

Gori residents will have the use of safe and comfortable road by the end of May
Municipal Development Fund of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is carrying out roads and drainage system rehabilitation works in railway settlement in town Gori. Ketskhoveli and Gorijvari roads and drainage system was damaged and movement was hard especially during bed weather conditions. Within the framework of the project road with length of 3,270 km and adjacent sidewalks shall be asphalted. R/c curbs and ditches shall be arranged. 55 workmen are hired on works.
Minister of Regional Development and Infrastructure Zurab Alavidze inspected quality of performed works.
Project is financed by European Investment Bank. GEL 1,654,000.00 was spent on works. Works are in final phase and by the end of May Gori population will have the use of safe and comfortable road.