გორის მუნიციპალიტეტში თანამედროვე საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრების მშენებლობა მიმდინარეობს
ინფრასტრუქტურის სამინისტრო ქვეყნის მასშტაბით სპორტული ინფრასტრუქტურის განვითარების პროგრამას აქტიურად აგრძელებს. პროგრამის ფარგლებში, ქალაქ გორსა და გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეჯვრისხევში თანამედროვე საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრები შენდება, რომელთა მშენებლობის მიმდინარეობას ადგილზე გაეცნო ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე.
მინისტრთან ერთად ობიექტები დაათვალიერეს მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შონიამ, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტმა ლევან კობიაშვილმა, შიდა ქართლის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულმა სიმონ გულედანმა და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა.
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი გორსა და მეჯვრისხევში თანამედროვე სტანდარტების საფეხბურთო ტექნიკურ ცენტრებს აშენებს. პროექტის ფარგლებში ორივე ლოკაციაზე ეწყობა ხელოვნურსაფარიანი სავარჯიშო მოედნები, 300 მაყურებელზე გათვლილი ტრიბუნები და სპორტსმენებისთვის აუცილებელი სრული ინფრასტრუქტურა — გასახდელები, სველი წერტილები, სამედიცინო ოთახები და დამხმარე სათავსოები.
სპორტული ინფრასტრუქტურის მშენებლობა მნიშვნელოვანია რეგიონების განვითარებისთვის, ქვეყნის სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში ახალგაზრდებისთვის თანამედროვე და ხარისხიანი სავარჯიშო გარემოს შექმნისთვის
საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრები ადგილობრივ სპორტსმენებსა და ახალგაზრდებს ყოველდღიური საწვრთნელი პროცესისთვის თანამედროვე სივრცით უზრუნველყოფს, ხელს შეუწყობს ფეხბურთის პოპულარიზაციას, მასობრივი სპორტის განვითარებას და რეგიონებში სპორტული ღონისძიებების ჩატარებას.
მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქვეყნის მასშტაბით 50-ზე მეტი საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონის მშენებლობას გეგმავს, რაც რეგიონებში თანამედროვე სპორტული ინფრასტრუქტურის ქსელის შექმნისა და ახალგაზრდებისთვის სპორტზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მნიშვნელოვანი წინაპირობა იქნება.
სპორტული ინფრასტრუქტურის განვითარების მიმართულებით შიდა ქართლში პარალელურად მიმდინარეობს სურამის რაგბის ტექნიკური ცენტრის მშენებლობა, ხოლო სურამის მულტიფუნქციური სპორტული ცენტრის პროექტირება აქტიურ ეტაპზეა.

Football Training Centers of Modern Standards being built in Gori Municipality
The Ministry of Infrastructure is actively continuing its program to develop sports infrastructure throughout the country. Within that program, football training centers of modern standards are being built in Gori City and Mejvriskhevi Village of Gori Municipality. Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze inspected the progress of construction works on sites.
The Minister was accompanied by Giorgi Shonia - Executive Director of the Municipal Development Fund (MDF), Levan Kobiashvili - President of Georgian Football Federation, Simon Guledani - State Representative to Shida Kartli Region, and representatives of local authorities.
The MDF of the Ministry of Infrastructure is building football traning centers of modern standards in Gori and Mejvriskhevi. Within the project, both sites are being equipped with training fields featuring artificial turf, stands for 300 spectators, and all the necessary infrastructure for athletes – including locker rooms, restrooms, medical offices, and auxilary storage facilities.
The construction of sports infrastructure is crucial for regional development and for creating a modern, high-quality training environment for young people in various municipalities across the country.
Football training centers will provide local ahthletes and young people with modern facilities for daily training, help popularize football, promote mass sports, and facilitate the hosting of sporting events in the regions.
The MDF plans to build more than 50 football traning centers and stadiums with artificial turf throughouth the country, which will be a key step toward creating a network of modern sports infrastructure in the regions and expanding access to sports for young people.
As part of the effort to develop sports infrastructure, Surami Rugby Training Center is being built in Shida Kartli, whereas design work is actively proceeding on Surami Multifunctional Sports Center.