რუსთავის N31 საბავშვო ბაღში საზაფხულო ბაღი გაიხსნა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ სრულად რეაბილიტირებულ რუსთავის N31 საბავშვო ბაღში საზაფხულო ბაღი გაიხსნა.
ბაღი, რომელიც 450 აღსაზრდელზეა გათვლილი, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად არის მოწყობილი და ბავშვებისთვის უსაფრთხო, კომფორტულ და განვითარებაზე ორიენტირებულ გარემოს უზრუნველყოფს.
საბავშვო ბაღის ტერიტორიაზე განხორციელებული გამწვანების სამუშაოების ფარგლებში დარგულია 500 ძირი ფოთლოვანი და წიწვოვანი ხე-მცენარე.
რუსთავის საზაფხულო ბაღის გახსნას დაესწრნენ მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე ქვარა ჩართოლანი, რუსთავის მერი ნინო ლაცაბიძე, რუსთავის საკრებულოს თავმჯდომარე მამუკა რეხვიაშვილი, ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ავთანდილ ჭრიკიშვილი და რუსთავის დელეგატი საქართველოს პარლამენტში ირაკლი შატაკიშვილი.

A summer garden opened up at Rustavi Kindergarten N31, which had undergone full rehabilitation by the Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure.
The kindergarten, designed for 450 children, has been equipped in accordance with modern standards and provides a safe, comfortable, and development-oriented environment for the children.
As part of the landscaping work on the kindergarten grounds, 500 deciduous and coniferous trees and plants were planted.
In attendance of the opening of the summer garden in Rustavi were: Kvara Chartolani, Deputy Executive Director of MDF, Rustavi Mayor Nino Latsabidze, Rustavi City Council Chairman Mamuka Rekhviashvili, Deputy State Representative to Kvemo Kartli – Avtandil Chrikishvili, and Rustavi Delegate to the Parliament of Georgia – Irakli Shatakishvili.