თბილისის N64 საჯარო სკოლის რეკონსტრუქცია-რეაბილიტაცია იწყება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა თბილისის N64 საჯარო სკოლის რეკონსტრუქცია-რეაბილიტაციის ხელშეკრულება კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან გააფორმა.
ახალი, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სასწავლო გარემო გათვლილი იქნება 1000 მოსწავლეზე.
პროექტის ფარგლებში განხორციელდება სკოლის შენობის ტექნიკური მდგომარეობის დეტალური კვლევა, საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადება და მის საფუძველზე რეკონსტრუქცია-რეაბილიტაციის სამუშაოები.
პროექტი ითვალისწინებს თანამედროვე სასწავლო სივრცეების, ბიბლიოთეკის, სპორტული და დამხმარე ინფრასტრუქტურის, საინჟინრო კომუნიკაციებისა და კეთილმოწყობილი გარე სივრცეების მოწყობას.
ასევე, გათვალისწინებული იქნება ენერგოეფექტური სისტემების დანერგვა, შენობის ადაპტირება შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის და უსაფრთხოების თანამედროვე სტანდარტების უზრუნველყოფა.
პროექტს საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ახორციელებს, ხოლო მისი ღირებულება 14.2 მლნ ლარს შეადგენს

RECONSTRUCTION-REHABILITATION OF TBILISI PUBLIC SCHOOL N64 IS TO BEGIN
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has signed a Contract with the Competition Winner Company to reconstruct-rehabilitate the Public School N64 of Tbilisi City.
The new, modern learning environment will be designed to accommodate 1000 students.
Within the project, a detailed study of the technical condition of the school building will be conducted, design documentation will be prepared, and the reconstruction-rehabilitation work will be carried out based on that documentation.
The project provides for the arrangement of modern classrooms, a library, sports and support facilities, engineering utilities, and well-equipped outdoor areas.
The project will also envisage the introduction of energy-efficient systems, adaption of the building to the needs of people with disabilities, and ensuring compliance with modern safety standards.
The project undergoes execution by MDF of the Ministry of Infrastructure with financial support from the Government of Georgia (GOG) at the cost amounting to GEL 14.2 million.