მზადება რაგბის 20-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატისთვის
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი 2026 წლის ივნის-ივლისში დაგეგმილი რაგბის 20-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატისთვის მოსამზადებელ სამუშაოებს ასრულებს.
მიმდინარე სამუშაოები ადგილზე ინფრასტრუქტურის მინისტრმა რევაზ სოხაძემ, მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი შონიამ, საქართველოს რაგბის კავშირის პრეზიდენტმა დავით კაჭარავამ და რაგბის კავშირის აღმასრულებელმა დირექტორმა ვასილ აბაშიძემ დაათვალიერეს.
მსოფლიო ჩემპიონატისთვის ინფრასტრუქტურის სამინისტრო რაგბის სამი სპორტული კომპლექსის რეაბილიტაციას ახორციელებს, რაც ჯამში ხუთ სათამაშო მოედანს მოიცავს. სამუშაოები მიმდინარეობს თბილისში, ავჭალისა და „შევარდენის“ სარაგბო კომპლექსებში, ასევე ქუთაისში, „აიას“ კომპლექსში შემავალ სამ სტადიონზე.
ხუთივე სტადიონზე უკვე დასრულებულია უმაღლესი ხარისხის ჰიბრიდული საფარის მოწყობა და მიმდინარეობს მისი მოვლა-პატრონობის სამუშაოები. ჰიბრიდული საფარი საერთაშორისო სტანდარტებს შეესაბამება და ინტენსიური დატვირთვის პირობებშიც უზრუნველყოფს მოედნების გამძლეობასა და მაღალი ხარისხის სათამაშო გარემოს.

PREPARATION FOR THE RUGBY WORLD CUP FOR UNDER-20S
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure is carrying out preparatory work for the Rugby World Cup for Under-20s, scheduled for June-July 2026.
Minister of Infrastructure Revaz Sokhade, Executive Director of MDF Giorgi Shonia, President of the Georgian Rugby Union Davit Kacharava, and Executive Director of the Rugby Union Vasil Abashidze visited the site of current works.
In the process of preparation for the World Cup, the Ministry of Infrastructure is rehabilitating three ruby sports complexes, covering a total of five rugby fields. Work is underway at Avchala and Shevardeni rugby complexes in Tbilisi, as well as at three stadiums of Aiya Complex in Kutaisi City.
High-quality hybrid turf has already been installed at all five stadiums, and maintenance work is underway. The hybrid turf meets international standards and ensures the durability of the fields and a high-quality playing environment even under heavy use.