საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდი თბილისში, ფონიჭალის №218 საჯარო სკოლის რეაბილიტაციას ახორციელებს
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი თბილისში, ფონიჭალის №218 საჯარო სკოლის რეაბილიტაციას ახორციელებს.
მიმდინარე სამუშაოები ადგილზე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილემ, ქვარა ჩართოლანმა დაათვალიერა.
პროექტი ითვალისწინებს 500 მოსწავლეზე გათვლილი სკოლის სრულ რეაბილიტაციასა და მის თანამედროვე სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანას.
რეაბილიტაციის ფარგლებში გათვალისწინებულია თანამედროვე საკლასო ოთახების, ბიბლიოთეკის, სამეცნიერო ლაბორატორიების, ინფორმაციული ტექნოლოგიების სივრცეების, ხელოვნებისა და მუსიკის სტუდიების, მრავალფუნქციური დარბაზის, ადმინისტრაციული და დამხმარე სივრცეების მოწყობა.
პროექტი ასევე მოიცავს სკოლის ტერიტორიის კეთილმოწყობას, საინჟინრო ინფრასტრუქტურის განახლებას, ენერგოეფექტური სისტემების დანერგვასა და შენობის შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის სრულ ადაპტაციას.
ფონიჭალის №218 საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია საქართველოს მთავრობის დაფინანსებით ხორციელდება. აღნიშნული პროექტი მუნიციპალური განვითარების ფონდს სსიპ „საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტომ“ (ESIDA) გადასცა განსახორციელებლად.
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქვეყნის მასშტაბით აქტიურად განაგრძობს საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის განვითარებას და თანამედროვე, უსაფრთხო და ინკლუზიური სასწავლო გარემოს შექმნას.

MUNICIPAL DEVELOPMENT FUND OF GEORGIA REHABILITATING PUBLIC SCHOOL NO. 218 IN PONICHALA, TBILISI
The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure is carrying out the rehabilitation of Public School No. 218 in the Ponichala district of Tbilisi.
The ongoing works were inspected on-site by the Deputy Executive Director of the Municipal Development Fund, Kvara Chartolani.
The project envisages comprehensive rehabilitation of the school, designed for 500 students, and its modernization in line with contemporary educational standards.
The rehabilitation works include creation of modern classrooms, a library, science laboratories, information technology facilities, art and music studios, a multifunctional hall, as well as administrative and support spaces.
The project also covers improvement of the school grounds, modernization of engineering infrastructure, installation of energy-efficient systems, and full adaptation of the building to ensure accessibility for persons with disabilities.
The rehabilitation of Public School No. 218 in Ponichala is being financed by the Government of Georgia. The project was transferred to the Municipal Development Fund for implementation by the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency (ESIDA).
The Municipal Development Fund of the Ministry of Infrastructure continues to actively advance educational infrastructure development across the country, creating modern, safe, and inclusive learning environments for students.