მუნიციპალური განვითარების ფონდმა თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღვანკითის საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია დაასრულა
საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღვანკითის საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია დაასრულა. დასრულებულ სამშენებლო სამუშაოებს ადგილზე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე ქვარა ჩართოლანი გაეცნო.
სოფელ ღვანკითის საჯარო სკოლა 360 მოსწავლეზეა გათვლილი. პროექტის ფარგლებში, სასწავლო დაწესებულება სრულად აღიჭურვა თანამედროვე საკლასო სივრცეებით, შიდა და გარე სპორტული მოედნებით. შენობა უზრუნველყოფილია ყველა აუცილებელი საინჟინრო კომუნიკაციით: გათბობის, წყალმომარაგებისა და კანალიზაციის ახალი სისტემებით, რაც სასწავლო პროცესის უწყვეტობასა და უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს.
სკოლების პროექტები მუნიციპალური განვითარების ფონდს სსიპ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოსგან გადმოეცა და სრულად ფინანსდება საქართველოს მთავრობის მიერ.
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი ქვეყნის მასშტაბით აგრძელებს საგანმანათლებლო ინფრასტრუქტურის განვითარებას, რაც მომავალ თაობებს ხარისხიანი განათლების მიღების, თანამედროვე სტანდარტებზე დაფუძნებული და ჯანსაღი სასწავლო გარემოს შექმნის შესაძლებლობას აძლევს.

MUNICIPAL DEVELOPMENT FUND COMPLETES REHABILITATION OF GVANKITI PUBLIC SCHOOL IN TERJOLA MUNICIPALITY
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure of Georgia has completed rehabilitation of Gvankiti Public School in Terjola Municipality. The completed works were inspected on site by MDF Deputy Executive Director Kvara Chartolani.
Designed for 360 students, the school has been fully outfitted with modern classrooms and both indoor and outdoor sports facilities. The building is equipped with all essential engineering utilities, including new heating, water supply, and sewage systems, ensuring a safe and uninterrupted learning process.
School infrastructure projects were transferred to the MDF by the LEPL Educational and Science Infrastructure Development Agency and are fully funded by the Government of Georgia.
The MDF continues to develop educational infrastructure nationwide, providing future generations with access to quality education in a modern, healthy learning environment.