ბადიაურში კვების პროდუქტების სავაჭრო სივრცის პროექტირებისთვის კონკურსი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ბადიაურში ადგილობრივი კვების პროდუქტების სარეალიზაციოდ განკუთვნილი სავაჭრო სივრცის პროექტირებისთვის კონკურსი გამოაცხადა.
ყველა საჭირო ინფრასტრუქტურით აღჭურვილი თანამედროვე სავაჭრო სივრცე უნდა მოეწყოს საგარეჯო-ბადიაურის 17 კილომეტრიანი მაგისტრალური გზის მშენებლობის ფარგლებში, ახალი მაგისტრალის სატრანსპორტო კვანძთან, სადაც ადგილობრივი მეწარმეები შეძლებენ უსაფრთხო გარემოში პროდუქციის რეალიზაციას და სტაბილური შემოსავლის მიღებას.
სავაჭრო სივრცის პროექტში გათვალისწინებული უნდა იყოს სავაჭრო და სამეწარმეო ზონები, ტერიტორიაზე პავილიონების, სათავსოების და ჯიხურების განთავსება, ავტოსადგომის მოწყობა, ასევე, საზოგადოებრივი სველი წერტილების, უსაფრთხოების, გარე განათების, ელექტრომომარაგების, წყალმომარაგებისა და კანალიზაციის სისტემების შექმნა.
ახალი სავაჭრო სივრცე ხელს შეუწყობს ადგილობრივი პროდუქციის პოპულარიზაციას და შექმნის უსაფრთხო, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის ბიზნეს გარემოს.

A DESIGN COMPETITION ANNOUNCED FOR A COMMERCIAL AREA FOR FOOD PRODUCTS IN BADIAURI
The Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure has announced a design competition for the arrangement of a commercial area, intended for the sale of local food products in Badiauri Village of Sagarejo Municipality.
A modern commercial area equipped with all necessary infrastructure shall be arranged within the cosntruction of a 17-km Sagarejo-Badiauri highway, specifically at the transport nodal point of the new highway, where local enterpreneuers will be able to sell their products in a safe environment and earn a stable income.
The commercial area design shall include commercial and business zones, the placement of pavillions, storage facilities, and kiosks on the site, the arrangement of parking, as well as provision of public restrooms, a security system, outdoor lighting, power supply, water supply, and sewerage.
The new commercial area will help promote local products and create a safe, modern business environment.