ლაგოდეხში მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსი აშენდება
ინფრასტრუქტურის მინისტრმა, რევაზ სოხაძემ, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად, ლაგოდეხში, ჯანელიძის ქუჩაზე დაგეგმილი ახალი მრავალფუნქციური სპორტული და დასასვენებელი კომპლექსის მშენებლობისთვის განსაზღვრული ტერიტორია მოინახულა.
პროექტი ქალაქში თანამედროვე სპორტული სივრცის შექმნას ითვალისწინებს, რომელსაც ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდი განახორციელებს.
კომპლექსი იქნება მრავალფუნქციური, სხვადასხვა სპორტის სახეობისთვის ადაპტირებული და ასევე სხვადასხვა დანიშნულებით გამოყენებადი სივრცეებით, რაც ხელს შეუწყობს როგორც პროფესიული, ისე სამოყვარულო სპორტის განვითარებას და ადგილობრივი მოსახლეობის აქტიურ დასვენებასთან.

A MULTIFUNCTIONAL SPORTS COMPLEX TO BE BUILT IN LAGODEKHI
Minister of Infrastructure Revaz Sokhadze, together with the representatives of local authorities, visited the site on Janelidze Str. in Lagodekhi, designated for the construction of a new multifunctional sports and recreation complex.
The project envisages creation of a modern sports space in the city, and that will be implemented by the Municipal Development Fund (MDF) of the Ministry of Infrastructure.
The complex will be multifunctional, adapted for various sports, and will also feature facilities for various purposes that is to contribute to the development of both professional and amateur sports and active recreation for the local population.