შეხვედრა სოფელ დუისის სკოლის მასწავლებლებთან და მშობლებთან
ინფრასტრუქტურის მინისტრი რევაზ სოხაძე მუნიციპალური განვითარების ფონდის აღმასრულებელ დირექტორთან, ბექა ურუშაძესთან, საქართველოს პარლამენტის დეპუტატ ირაკლი ქადაგიშვილთან, კახეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებული პლატონ კალმახელიძესთან და ახმეტის მუნიციპალიტეტის მერთან - ალექსი ფიცხელაურთან ერთად, ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ დუისის სკოლის მასწავლებლებსა და მოსწავლეთა მშობლებს შეხვდა.
დუისში, 800 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლის მშენებლობის პროექტი მუნიციპალური განვითარების ფონდს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს გაუქმების შემდეგ გადაეცა.
ამ ეტაპზე დუისში მიმდინარეობს თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სკოლის პროექტირება. ახალ შენობაში გათვალისწინებული იქნება საკლასო, საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების და ინფორმაციის ოთახები, სამეცნიერო ლაბორატორია, ბიბლიოთეკა და სამედიცინო კაბინეტი.
სკოლაში ასევე უნდა მოეწყოს შიდა და გარე სივრცეები, მათ შორის მრავალფუნქციური და სპორტული დარბაზები, სათამაშო მოედანი, კვების სივრცე და ადმინისტრაციული ოთახები.
სოფელ დუისის სკოლის ინფრასტრუქტურა სრულად იქნება ადაპტირებული სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებისთვის.

MEETING WITH TEACHERS AND PARENTS OF THE DUISI PUBLIC SCHOOL
The Minister of Infrastructure, Revaz Sokhadze, together with the Executive Director of the Municipal Development Fund, Beka Urushadze, Member of Parliament of Georgia Irakli Kadagishvili, the State Representative in the Kakheti Region, Platon Kalmakhelidze, and the Mayor of Akhmeta Municipality, Aleksi Pitskhelauri, held a meeting with teachers and parents of the pupils of Duisi Public School in Akhmeta Municipality.
The project for construction of a public school in Duisi, designed to accommodate 800 students, was transferred for implementation to the Municipal Development Fund following abolition of the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency existing under the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia.
At this stage, the design of the school, complying to modern standards, is underway in Duisi. The new building will house classrooms, ICT and information technology rooms, a science laboratory, a library, and a medical office.
The school will also accomodate internal and external spaces, including multifunctional and sports halls, a playground, dining facilities, and administrative offices.
The infrastructure of the Duisi Public School will be fully adapted to students with special educational needs.