მუნიციპალური გზების რამდენიმე მონაკვეთის რეაბილიტაცია წყალტუბოს მუნიციპალიტეტში
ქვე-პროექტი - “მუნიციპალური გზების რამდენიმე მონაკვეთის რეაბილიტაცია წყალტუბოს მუნიციპალიტეტში“, ხორციელდება მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ მეორე რეგიონული და მუნიციპალური ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის (SRMIDP-AF) დამატებითი დაფინანსების ფარგლებში, რომელიც მიმდინარეობს მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით. ქვე-პროექტი მიზნად ისახავს მუნიციპალური გზების რეაბილიტაციას წყალტუბოს მუნიციპალიტეტში. კერძოდ, პროექტი ითვალისწინებს 10 (ათი) გზის მონაკვეთის რეაბილიტაციას წყალტუბოს რამდენიმე უბანში, ფარცხანაყანევის, მაღლაკის, და ზედა მესხეთის ჩათვლით. გზების საერთო სიგრძე დაახლოებით 31.3 კმ შეადგენს.
რუხი-ახალაბასთუმნის გზის (მეუნარგიას, ჭავჭავაძის და შულუხიას ქუჩები) რეაბილიტაცია ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში
ქვე-პროექტი - „რუხი-ახალაბასთუმნის გზის (მეუნარგიას, ჭავჭავაძის და შულუხიას ქუჩები) რეაბილიტაცია ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში“ ხორციელდება მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ მეორე რეგიონული და მუნიციპალური ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის (SRMIDP-AF) დამატებითი დაფინანსების ფარგლებში, რომელიც მიმდინარეობს მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით. ქვეპროექტით გათვალისწინებულია რუხი-ახალაბასთუმნის გზის რეაბილიტაცია, რაც მოიცავს მეუნარგიას, ჭავჭავაძის და შულუხიას ქუჩებს, საერთო სიგრძით: 3,827 მეტრი.