2015 წლის 12 ივნისს 13:00 საათზე, სოფელ შალაურში თელავის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლის ადმინისტრაციულ შენობაში გაიმართება „თელავის მუნიციპალიტეტის სოფ. შალაურში, ღვინის მარანთან მისასვლელი საავტომობილო გზის რეაბილიტაციის“ ქვე-პროექტის გარემოსდაცვითი და სოციალური სკრინინგის და გარემოს დაცვის მართვის გეგმის საჯარო განხილვა.
გელათის ღვთისმშობლის შობის სახელობის ეკლესიის სტრუქტურისა და ქვის ზედაპირის რეაბილიტაცია და კონსერვაცია
ქვე-პროექტი ითვალისწინებს UNESCO-ს მსოფლიო მნიშვნელობის კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლთა სიაში შესული - გელათის მონასტრის ღვთისმშობლის სახელობის ტაძრის ფასადის სარეაბილიტაციო და საკონსერვაციო სამუშაოებს.
ქვე-პროექტი განხორციელდება საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს საგრანტო მიმდინარე პროექტებთან ერთად და მიზნად ისახავს გელათის სამონასტრო კომპლექსში ღვთისმშობლის სახელობის ტაძრის ქვის ფასადის კონსერვაციას.
14 აპრილი 2015
რეგიონული განვითარების პროექტი (RDP) - შენობების რესტავრაცია და ტურისტული ზონის მოწყობა სოფ. დართლოში - ქვეპროექტის გარემოსდაცვითი და სოციალური მიმოხილვის დოკუმენტის და გარემოს დაცვის მართვის გეგმის საჯარო განხილვა
2015 წლის 17 აპრილს 14:00 საათზე, ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზემო ალვანში, სოფლის კლუბის შენობაში, გაიმართება სოფ. დართლოში შენობების რესტავრაციისა და ტურისტული ზონის მოწყობის ქვე-პროექტის გარემოსდაცვითი და სოციალური მიმოხილვის დოკუმენტის და გარემოს დაცვის მართვის გეგმის საჯარო განხილვა.
2 აპრილი 2015
განცხადება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის როშკა-ახიელის საავტომობილო გზის მშენებლობის და ექსპლუატაციის პროექტის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვის თაობაზე
2015 წლის 22 მაისს, 14 საათზე, დუშეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ადმინისტრაციულ შენობაში (მისამართი: ქ. დუშეთი, რუსთაველის ქუჩა №27) გაიმართება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის როშკა-ახიელის საავტომობილო გზის მშენებლობის და ექსპლუატაციის პროექტის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვა.
პროექტი მიზნად ისახავს როშკა-ახიელის საავტომობილო გზის მშენებლობას, რომელიც პირიქითა და პირაქეთა ხევსურეთის სოფლებს (როშკა, ახიელი, ჭიმღა, ამღა) მისცემს ერთმანეთთან, რაიონულ ცენტრთან (დუშეთი) და ქვეყნის სხვა რეგიონებსა და ქალაქებთან დაკავშირების საშუალებას.
საზოგადოების წარმომადგენლებს დაგეგმილ საქმიანობასთან დაკავშირებული დოკუმენტაციის გაცნობის საშუალება ექნებათ შემდეგ მისამართებზე:
• საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდის ოფისში - ქ. თბილისი, დავით აღმაშენებლის გამზირი №150. ტელ: (995 32) 2437001/02/03/04
• დუშეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ადმინისტრაციულ შენობაში - (მისამართი: ქ. დუშეთი, რუსთაველის ქუჩა №27);
• შპს „გამა კონსალტინგი“-ს ოფისში – ქ. თბილისი, გურამიშვილის გამზირი №17ა. ტელ: (995 32) 2 60 15 27.
გთხოვთ, წერილობითი შენიშვნები და კომენტარები მიაწოდოთ ქვემოთ მითითებულ პირებს:
• ნინო პატარაშვილი. ტელ: 577382292; E-mail: npatarashvili@mdf.org.ge ;
• ჯუღული ახვლედიანი. ტელ: 595 59 52 55; E-mail: j.akhvlediani@gamma.ge .
საზოგადოებას საკუთარი მოსაზრებების წარმოდგენა შეუძლია 2015 წლის 18 მაისამდე.